obec Prysk

Přijďte k nám přes kopec


Z České Kamenice se k nám za pár minut pohodlně přesunete nově otevřenou Fuchsovou stezkou, která kopíruje původní historickou cestu pro pěší i cyklisty.

Z Kamenického Šenova je cesta pěkně z kopečka, ale žlutá turistická značka KČT vás kolem Šenovského vrchu, Cikánských jeskyní a Lorenzova kamene zavede pohodlně až do Horního Prysku. Zde se můžete přímo napojit na turistický Riedlův okruh, který vás zhruba osmikilometrovou trasou provede všemi zajímavostmi v okolí naší obce.

Dobrodružnější a fyzicky zdatnější návštěvníci mohou využít nově vytvořenou sérii stanovišť na geocaching, kde se již trasa může protáhnout až na více jak jedenáct km.

Občerstvení v obecním kiosku u požární nádrže bude jistě příjemnou tečkou za turistickou návštěvou Prysku, který není vyhlášený pouze svými přírodními krásami a památkami, ale také bohatým společenským a kulturním životem.

Cesta do Prysku je nyní pro všechny návštěvníky mnohem snazší a příjemnější, proto sledujte naše pravidelně vydávané kulturní kalendáře a přijďte za námi přes kopec!

  • Čeština
  • Polski

Turistické informace

Turistické informace

Destinace Lužické a Žitavské hory

Vodohospodářská činnost

Digitální povodňový plán

ZŠ a MŠ Prysk

ZŠ a MŠ Prysk

Svěcení kostela sv. Petra a Pavla v Horním Prysku

Pryskoviny

Pryskoviny 2/2017

GDPR

Informace ke GDPR

Vesnice roku 2016

FOFR CUP

Kde nás najdete