Druhá vlna TV digitalizace

Verze pro tisk

V České republice odstartovala druhá vlna televizní digitalizace.
Přeladění na nový digitální signál DVB-T2 se postupně dotkne všech domácností, které přijímají vysílání pomocí venkovní či klasické antény nebo společné antény pro bytové domy. Dotkne se tedy i velké části obyvatel obce Prysk.

Již 30.01.2020 vypnou své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače Buková a Jedlová hora, jejichž signál přijímá většina domácností v severních Čechách. Vypnutí vysílání ČT ve standardu DVB-T v této oblasti však není jedinou změnou, kterou je nutné v rámci přechodu na DVB-T2 realizovat.

Ve čtvrtek 30.01.2020 před půlnocí bude ukončeno jak vysílání DVB-T na kanále K33, tak i přechodové sítě DVB-T2 na kanále K50. Vysílání v novém standardu DVB-T2 bude k dispozici hned v pátek 31.01.2020 ráno, a to na kanále K33. Obyvatelé domácností na Ústecku tak budou muset nově přeladit na tento kanál. A to i v případě, že již na nový vysílací standard DVB-T2 přeladili dříve.

Jelikož se jedná o zvláštní režim přechodu, který je realizován na základě legislativních a vládních dokumentů, je možné se obracet s případnými přímo na Českou televizi.

S dotazy ohledně termínů vypínání, způsobu přeladění nebo jiných technických problémů je možné se obrátit na telefonní centrum ČT na čísle 2 6113 6113, případně na email info@ceskatelevize.cz.
Podrobnější informace jsou rovněž dostupné na webu www.digict.cz