Opatření proti šíření Koronaviru

Verze pro tisk

Obecní úřad s ohledem na aktuální situaci v ČR ruší úřední hodiny a doporučujeme, abyste pro své vyřizování na úřadě prvotně využívali dálkové přístupy, jako jsou telefonáty nebo e-mailové spojení na jednotlivé pracovníky.
Základní škola a Mateřská škola Prysk je uzavřená a na svých webových stránkách i FB bude samostatně informovat o způsobu dálkové výuky a dalších záležitostech provozu. Je uzavřena také školní družina.
Je uzavřena knihovna, sál v budově OÚ a kiosek u požární nádrže.

Veřejná autobusová doprava funguje v rámci modelu „Prázdninový provoz“, a to z důvodu uzavření škol.

POVINNÁ KARANTÉNA PO NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ: Vláda nařizuje automaticky zůstat v dvoutýdenní karanténě všem osobám vracejícím se z krizových oblastí po 13.3. od 12.00 hod. Jedná se o tyto země: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie. Po návratu domů musí tyto osoby telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře, který jim vystaví eNeschopenku.

ŽÁDÁME O DŮSLEDNÉ DODRŽOVÁNÍ TOHOTO NAŘÍZENÍ!

Veškeré důležité informace týkající se obce Prysk najdete na vývěskách před obecním úřadem, na webu obce www.prysk.cz a Facebooku „obecní úřad Prysk“.
Je velmi omezeno cestování do zahraničí a jsou uzavřené skoro veškeré okolní hraniční přechody.
Krizový štáb Libereckého kraje zavedl speciální INFOLINKU pro dotazy veřejnosti ohledně koronaviru. Tel: 485 226 999. Linka funguje denně od 8 do 20 hodin. I nadále můžete volat na Infolinku Krajské hygienické stanice LK: 485 253 111, Infolinku Státního zdravotního ústavu: 728 810 106, 725 191 367.

Informace se mění velmi často a je důležité sledovat obecní informační kanály.

Jan Sviták
starosta obce Prysk
15.3.2020