Platba daně z nemovitých věcí jednoduše přes SIPO nebo na základě údajů zaslaných emailem

Verze pro tisk

Dobrý den,

Finanční správa již v předchozích zdaňovacích obdobích zavedla službu placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail. Poplatníci, kteří mají u České pošty zřízeno spojovací číslo SIPO, tak mohou platit daň z nemovitých věcí jednoduše a bez starostí.
Pokud má poplatník nastaveno placení SIPO z bankovního účtu, po přihlášení k této službě se mu daň každoročně automaticky strhne z účtu.

Poplatníci, kteří nevyužívají SIPO, mohou požádat o zaslání informace pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail. Každoročně pak obdrží před splatností první splátky e-mailovou zprávu s kompletními informacemi pro placení daně. Tato informace obsahuje obdobné údaje, jaké jsou nyní uvedeny na složence, tj. informace o výši stanovené daně, výši nedoplatku/přeplatku a údaje pro placení daně včetně QR kódu, umožňujícího platbu daně prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilních platebních aplikací.

Tyto služby byly zavedeny z důvodu snížení nákladů na každoroční rozesílání složenek na zaplacení daně z nemovitých věcí.

Jelikož se blíží začátek nového zdaňovacího období roku 2018, přikládáme tiskovou zprávu Generálního finančního ředitelství, v níž jsou uvedeny termíny podání žádostí u příslušného správce daně a odkazy na další informace k zavedeným službám.

Zároveň přikládáme tiskopisy, které je nutno řádně vyplnit a odevzdat včas na finanční úřad.

S pozdravem a přáním úspěšného a klidného nadcházejícího roku 2018

Ing. Vladislava Hradecká
ředitel odboru
Finanční úřad pro Liberecký kraj
1.máje 97, Liberec, PSČ 460 02
Územní pracoviště v České Lípě
Pátova 2892, Česká Lípa, PSČ 470 43
tel. 487 808 330
e-mail: vladislava.hradecka@fs.mfcr.cz
www.financnisprava.cz