Preškavská rozhoďdržka počtvrté

Verze pro tisk

V sobotu 20.března proběhl již IV.ročník Preškavské rozhoďdržky.
Pořadatelé - Obec Prysk a BIKEBASE CZ připravily pro všechny zúčastněné perfektní zázemí a na těžké, zmrzlé a hodně zasněžené trati se v sobotním odpoledni představila téměř třicítka "závodníků".

Vzhledem k extrémním podmínkách panujícím na severním svahu Lipového vrchu přistoupili nakonec pořadatelé k nejjednodušší variantě trati. Jasně vyznačený byl pouze start a cíl a trasu si každý z jezdců mohl volit podle svého uvážení.

Na trati byly vybudovány dva umělé skoky a tak nebyla nouze o akrobatické kousky. Bohužel se nám letos nevyhnula zranění. Plynová maska se neukázala jako příliš vhodný chránič obličeje a palec jednoho z účastníků nevydržel tvrdý dopad po letu vzduchem.

I letos nešlo jenom o výsledný čas jízdy, ale především o celkový dojem z jízdy, ustrojení a stroje účastníků. O vítězích jednotlivých kategorií rozhodovali svým hlasitým křikem diváci, kterých se na svahu pod Lipovým vrchem sešla odhadem dobrá stovka.

Na trati bylo možno spatřit pestrou škálu strojů. Od sjezdových speciálů, starých půdních a sklepních zásob až po jednokolku a dvojkolo. Škála kostýmů byla také velice pestrá. Nejlepší celkový dojem nakonec zanechal kostým Usámy ověšeného trhavinou. Tečku za povedeným odpolednem udělal závod s hromadným startem, který byl za mohutného ryku diváků odstartován zhruba z poloviny kopce.

Nyní již nezbývá, než se těšit na pátý ročník tohoto veskrze adrenalinového klání.

Výsledková listina:

Zde můžete najít další informace či prohlédnout si pár fotografií.