Úplná uzavírka silnice I/13 a objízdná trasa přes obec Prysk

Verze pro tisk

Vážení občané a cestující,

informujeme Vás, že z důvodu úplné uzavírky na silnici I/13 kvůli rekonstrukci železničního přejezdu v Kamenickém Šenově od soboty 16.5. do středy 20.5. dochází k četným opatřením v provozu pravidelné linkové autobusové dopravy na linkách IDOL č.:

  • 440 Česká Kamenice - Nový Bor - Liberec;
  • 460 Nový Bor - Česká Kamenice - Děčín;
  • 461 Nový Bor - Kamenický Šenov - Česká Kamenice;
  • 462 Česká Lípa - Kamenický Šenov - Česká Kamenice a
  • 940 Špindlerův Mlýn - Vrchlabí - Liberec - Nový Bor - Děčín - Ústí nad Labem.

Dojde zejména k těmto opatřením:

  1. Všechny spoje linek 440, 460, 461 a 462 vedené v úseku Kamenický Šenov, nám. - Kamenický Šenov, sídliště - Česká Kamenice pojedou po objízdné trase přes Prysk. Z toho důvodu budou zcela vynechány zastávky Kamenický Šenov, škola a Kamenický Šenov, vlečka. (Spolu s nimi se neobsluhuje také zastávka Kamenický Šenov, Huťská, kde probíhá souběžná uzavírka Smetanovy ulice).
  2. Současně bude omezen provoz vybraných spojů v zastávkách Kamenický Šenov, Lustry; Kamenický Šenov, sídliště a Česká Kamenice, Nový Svět.
  3. Zastávka Kamenický Šenov, Lidická bude provizorně přesunuta před budovu Sklářského muzea.
  4. Spoje linky 940 Špindlerův Mlýn - Vrchlabí - Liberec - Nový Bor - Děčín - Ústí nad Labem pojedou ze zastávky Kamenický Šenov, Prácheň přímo po objízdné trase a vynechají zastávku Kamenický Šenov, Lidická (cestující musejí použít návazné spoje ostatních linek).

Vlivem delší jízdní doby po objízdné trase dojde u části spojů k dočasné změně časů odjezdů v rozmezí až do 15 minut. Vlivem aktuální dopravní situace může v těchto dnech docházet k neplánovaným zpožděním.

Přehled opatření pro jednotlivé spoje přikládáme v přiložené tabulce. Zeleně podbarvené časy značí dřívější odjezd/příjezd proti pravidelnému jízdnímu řádu; oranžově podbarvené časy značí pozdější odjezd/příjezd proti pravidelnému jízdnímu řádu.

Dále přidáváme přehledný zákres situace a výlukové jízdní řády linek 440, 460, 461 a 462 (pro linku 940 Špindlerův Mlýn - Vrchlabí - Liberec - Nový Bor - Děčín - Ústí nad Labem se výlukový jízdní řád nepřipravuje).

Prosím v rámci Vašich možností o pomoc při šíření všech informací např. na městských webových stránkách, obecních vývěskách nebo jiným vhodným způsobem.

Zároveň žádáme cestující o pochopení v případě dopravních komplikací.
Děkuji za spolupráci.

S pozdravem

Jan Roženský
KORID LK, spol. s r. o.
Koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje
U Jezu 642/2a
461 80 LIBEREC 2
tel.: +420 485 226 128