Vláda schválila nouzový stav na dobu 30 dní

Verze pro tisk

Od dnešní půlnoci 26. listopadu se vyhlašuje z důvodu špatné epidemické situace nouzový stav s trváním do 25. prosince.
Zpřísnění protiepidemických opatření bude platné od pátku 26. listopadu od 18 hodin.

Při návštěvách restauračních zařízení a hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubů a diskoték, heren a kasin dochází ke zpřísnění opatření, musí být uzavřena v čase od 22:00 do 05:00 hodin. Výdejová okénka v tomto čase budou moct i nadále v tomto nočním čase fungovat.

U hromadných akcích dochází ke změně stávajícího omezení celkového počtu účastníků u volnočasových aktivit dětí a dospělých z 1000 na 100 osob. Jedná se o různé spolkové, sportovní, kulturní, tradiční a taneční a další podobné akce a oslavy.
Kulturních představení, sportovních utkání a vzdělávacích akcí se může účastnit nejvýše celkem 1000 osob a všichni diváci musí být usazeni.

Je zakázáno pití alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech s výjimkou vnitřních prostor stravovacích služeb, kde je konzumace alkoholu dovolena.

Zakázány jsou adventní a vánoční trhy, s výjimkou prodeje vánočních stromků a kaprů, které mohou i nadále neomezeně fungovat. Tento zákaz se netýká prodeje na farmářských trzích, které mohou být i nadále dle platných opatření provozovány za stanovených podmínek.